Salmu mājas būvniecība

Salmu ēkas izmaksas tiek noteiktas individuāli, apskatot projektu.

Zvaniet mums un jautājiet:  +371 26932285       vai rakstiet:       info@greener-energy.lv

Salmu ēka pirmo reizi tika izstrādāta Amerikā ap 1800. gadu, un tā ir tehnoloģija, kas strauji iegūst popularitāti šodien. Būvēt ēku ar salmiem ir viegli un tas ir arī veids, kā veicināt ēku energoefektivitātes uzlabošanos. Parasto būvniecības metožu izmantošana patērē milzīgu daudzumu enerģijas, savukārt salmi ir dabīgs materiāls, kas ir blakusproduks graudu ražošanā. Salmu patiesi ir ļoti daudz, un no tiem var uzbūvēt tūkstošiem māju katru gadu. Salmi nodrošina labu siltumizolāciju, sasniedzot siltuma ietaupījumu līdz pat 75% salīdzinājumā ar tradicionālo mūsdienu – FIBO, AEROC, keramzītbetona, YTOG, BAUROC – bloku mājām.

 
8
iemesli, kāpēc jums vajadzētu apsvērt iespēju izveidot savu nākamo māju no salmiem:

1. Energoefektivitāte.

Salmi ir lielisks siltumizolācijas materiāls. Sienas kopējā U vērtība sastāda 0,13 W/m2K. Līdzvērtīga rezultāta sasniegšanai nepieciešami aptuveni 25 – 30 cm biezs akmensvates slānis.

25–45 cm biezajām sienām(atkarībā no mājas lieluma) ir tikpat laba termoizolācija kā 0,7 metrus biezai ķieģeļu sienai(māla celtniecības ķieģeļi). Eiropa naturālo būvniecību būvniecību pazīst kopš 10. gadsimta, bet Vācijā tādas ēkas būvētas un joprojām stāv (ja nav sagrautas karā vai citās nelaimēs) jau 300–400 gadu, tā pat Anglijā šādas ēkas stāv 300-700 gadu (ja nav sagrautas karā vai citās nelaimēs) vai pat ilgāk.

No salmiem un māliem būvētās ēkas ir izdevīgas ekspluatācijā – tās jāapsilda tikai tad, kad temperatūra noslīdējusi zemāk par nulli – pēc iepriekšbūvēto projektu pieredzes, mājas iekšpuses temperatūra mīnus grādos ir par apmēram 15 grādiem augstāka nekā ārpusē.

Salmu ēka samazina siltumenerģijas patēriņu līdz pat 75%.

2. Skaņas izolācija

Salmu sienas nodrošina teicamu skaņas izolāciju un ir izcila sienu sistēma mājas īpašniekiem, kas vēlas bloķēt skaņas, kas rodas satiksmes, lidmašīnu un pilsētas trokšņu dēļ.

 

3. Ugunsizturība.

Salmu ēkas ir aptuveni trīs reizes augstāka ugunsizturības nekā parastās mājās. Presētu salmu būvēs ir ierobežots skābeklis, kas savukārt samazina liesmas.

 

4. Ilgmūžība.

Salmu materiāls ir ilgmūžīgāks pretēji mums zināmiem materiāliem kā minerālvate( pēs somu datiek līdz 25 gadiem kalpo) vai putupolistirols( šim materiāls pēc ražotaju inforācijas var kalpot no 20-50 gadiem). Pareizi celtām salmu ēkām kalpo – Eiropa šādu būvniecību pazīst kopš 10. gadsimta, bet Vācijā tādas ēkas būvētas un joprojām stāv (ja nav sagrautas karā vai citās nelaimēs) jau 300–400 gadu, tā pat Anglijā šādas ēkas stāv 300-700 gadu (ja nav sagrautas karā vai citās nelaimēs).

5. Atbildība pret vidi.

Ēka ar salmiem palīdz planētai daudzos veidos. Piemēram, salmi ir blakus produksts/atkritumu produkts, ko var izmantot dedzinot, pakaiši vai jākompostē stāvošā ūdenī, bet ļoti liels apjoms vienkārši tiek sasmalcināts un iestrādāts zemē, jo tas lētāk, parocīgāk, īsti nav kur izmantot lauksaimniekam. Izmantojot salmus, nevis to likvidējot, mēs samazinām vai nu gaisa piesārņojuma vai ūdens patēriņu, kas labi ietekmē vidi kopumā.

Pēc nolietošanās šādas ekoloģiskās ēkas nerada būvgružu utilizācijas problēmu.

Māla apmetumu(ja izmanto) var izmantot bezgalīgi, tas ir tikai jasajauc ar ūdeni un to var izmantot atkārtoti. Koka detaļas, ja nav mehaniski nokalpojušas var izmantot atkārtoti, tā pat arī salmus var izmantot atkartoti, ja nav sākuši sadalities.

6. Dabīgie materiāli

Salmu izmantošana kā izolāciju nozīmē, ka standarta izolācijas materiāli ir noņemti no mājām. Standarta stikla vates izolācijā ir formaldehīds, kas ir kancerogēni. Salmu sienas arī novērš saplākšņa izmantošanu sienām. Saplāksnī ir neveselīgas līmes, kas var izdalīties gāzes veidā laika gaitā.

7. Estētika

Salmu sienas visbiežāk apstrādā ar māla vai kaļķa apmetumu, kuras var veidot reljefa, var veidot kolāžas, apmetums var būt ar dažādu struktūru. Sienas virmu var krāsot, apstrādāt ar eļļu/vasku, var ieziepēt-Tadelaks.

8. Samazina utilizējamo, parstrādājamo un nepārstrādājamo materiālu izmantošanu.

Salmu būvniecība, Naturālā būvniecība samazina tradicionālo celtniecības materiālu izmantošanu, kuri slikti utilizējam, parstrādājami vai, kurus nevar parstrādāt, piesārņo vidi. Pie katras pārstrādes, utilizācijas tiek patērēta enerģija un piesārņo gaisu, ūdeņus un zemi.

 

Lai izveidotu savu māju no salmiem.
Apsverot to, vai veidot savu salmu māju, jūs, tāpat kā daudzi citi var, uzdodot jautājumu:

„Vai ir iespējams izveidot savu salmu māju?”. Atbilde ir JĀ. Ja Jums ir racionālas un ir fiziskās spējas pacelt nepieciešamos materiālus Jūs varat izveidot savu salmu māju paši. Pirmkārt un galvenokārt jums ir pārliecībai, ka jūs varat pabeigt visu procesu no sākuma līdz beigām. Vienkārši zināt, kā veidot salmu sienu ir nepietiekami. Jums ir nepieciešams zināt, ne tikai zināt kā tiek veidota māja, bet arī kādā secībā tas darāms.

Zvaniet mums un jautājiet: +371 27406095 vai rakstiet info@greener-energy.lv

12

7end4

unnamed7