Siltās grīdas

Siltās grīdas

Kāpēc nepieciešamas apsildāmās grīdas?

  • Tās paaugstina komforta līmeni un telpā nodrošina vienmērīgu siltumu.

 

Tradicionālās apkures sistēmas ar lokāliem apsildītājiem (piemēram, radiatoriem) telpā rada stipras konvektīvās plūsmas, kas veicina apakšējo gaisa slāņu atdzišanu un augšējo sakaršanu. Daudziem taču ir pazīstama izjūta, ka it kā siltā telpā salst kājas.

Vienmērīgs siltums

Siltās grīdas ir interesants izgudrojums. Pateicoties lielajam laukumam un salīdzinoši ne pārāk augstai temperatūrai (ap 30 °С), šīs grīdas vienmērīgi sasilda telpas apakšējo daļu, tādējādi palīdzot īstenot dzīvē seno tautas gudrību: “Ja nevēlies slimot, turi kājas siltumā, bet galvu aukstumā.” Siltās grīdas pasargā no saaukstēšanās, kas var rasties kā no vēsuma, tā no pārkaršanas. Siltajai grīdai, kaut arī tā nosacīti tiek uzskatīta par sildpaneli, nav augsta temperatūra, un uz gaisa mitrumu tā atstāj minimālu iespaidu.

Pateicoties vājajām gaisa plūsmām, telpās ar apsildāmām grīdām rodas mazāk putekļu, un tās ir vieglāk uzkopt. Tajās ir tīrāks gaiss, un līdz ar to — vieglāk elpot.

Ja ir vēlēšanās, apsildāmās grīdas var padarīt par galveno siltuma avotu mājoklī — radiatoru, konvektoru u.c. sildķermeņu vietā. Tajā pat laikā tās var kalpot arī tikai papildus apsildei.

 

Uzbūve

Par siltuma akumulatoru kalpo 3—8 cm betona slānis, ar kuru pārklāti sildelementi — siltā ūdens caurules.

Apsildes elementi tiek izvietoti vienādā attālumā viens no otra, lai virsmas apsilde būtu vienmērīga.

Lai iegūtu uz augšu vērstu siltuma plūsmu, caurules liek uz siltumizolācijas — putoplasta vai alumīnija folija ar uzlīmētu sintētiska vai dabīga materiāla slāni.

Termoregulatoru iespējas

Vienmērīgas apsildes nodrošināšanai tiek uzstādīts adapteris, kas pieslēgts termoregulatoram, kas vada grīdas sasildīšanas procesu. Kad sasniegta vajadzīgā temperatūra, karstā ūdens padeve tiek pārtraukta. Grīdas temperatūra parasti nepārsniedz 30—35 °С, taču vajadzības gadījumā tā var būt arī augstāka. Ja temperatūra noslīd zem noregulētajiem iestatījumiem, tad automātiski atjaunojas apsildīšanas process. Daudzi termoregulatori spēj izpildīt dažādas vēlmes. Piemēram, uzsildīt grīdu tīkamā temperatūrā vakarā stundu pirms jūsu pārnākšanas vai no rīta minūtes divdesmit pirms celšanās. Atsevišķu modeļu regulatori izmēra ne tikai grīdas, bet arī gaisa temperatūru un darbojas atkarībā no to izmaiņām. Ja jūs atvērsiet logu, lai izvēdinātu telpu, sistēma reaģēs uz temperatūras pazemināšanos un ieslēgs apkures režīmu.

Seguma izvēle

Maksimāla siltuma atdeve ir grīdām, kas klātas ar krāsns podiņiem vai keramikas plāksnēm, flīzēm,mazāka — linolejam u.c. materiāliem. Taču, pirms izmantot mākslīgo klājumu, jāpārliecinās, vai karsēšanas gadījumā no tā neizdalās cilvēkiem un mājdzīvniekiem kaitīgas vielas.

Diezgan slikts klājums ir koks, jo tas siltumā izkalst. Tiesa, šo procesu var līdz minimumam samazināt, pazeminot apsildes temperatūru. Bet vai tādā gadījumā apsildāmā grīda vispār ir nepieciešama?

Ūdens apsilde

Ar ūdeni apsildāmo grīdu ierīkošana nav lēts prieks — kopējās izmaksas summējas no pamatkonstrukcijas, materiālu, apkures un grīdas seguma veida.

Ar ūdeni apsildāmo grīdu hidroizolācija var būt apvienota ar siltumizolāciju. Grīdas izveides procesā aptuveni 5—7 cm biezā betona kārtā iestrādā cauruļvadus, pa kuriem plūst karstais ūdens, bet virskārta tiek armēta ar dzelzs stiegrām.

Sistēmas

apraksts

Tehniskā

dokumentācija

 

 

 

KLIENTU IZPLATĪTĀKIE MĪTI PAR SILTAJĀM GRĪDĀM (no pieredzes)

 

1. Ierīkojot siltās grīdas telpā paceļas putekļi!

Mēs gan iesakām pret putekļiem cīnīties ar mitru lupatu, bet ja nopietni, tad šajā jautājumā cilvēki smagi kļūdās, domājot, ka siltās grīdas strādā tāpat kā radiatori. Kas attiecas uz radiatoriem, tiek uzskatīts, ka siltais gaiss, ko izdala radiators, paceļ putekļus, jo tie ir vieglāki par gaisa strāvojumu. Šie putekļi virzās gar radiatoriem it kā uz augšu un nonāk pie griestiem. Tādā veidā putekļi cirkulē pa telpu it kā netraucējot cilvēkam. Savukārt, kas attiecas uz siltajām grīdām, tad vairums cilvēku maldīgi domā, ka līdzīgi kā radiators grīdas virsma pacels putekļus pa visu telpas perimetru un nu gals būs klāt. Varam Jūs nomierināt un, nedaudz  atsvaidzinot fizikas zināšanas, atgādināt dažas patiesības. Ja no radiatora, kurš ir sakarsis līdz 50-70 grādiem, nākošais siltums arī var pacelt putekli, tad grīdas virsma, kuras temperatūra ir tikai 23 – 24 grādi, to noteikti nevar.    

 

2. Siltās grīdas = āderes!

Bieži cilvēki nāk pie mums ar uzstādījumu – nu labi, pirmajā stāvā liekam siltās grīdas, bet otrajā, guļamistabās, nekādā gadījumā – es taču negulēšu uz āderēm.

Šiem cilvēkiem mūsu atbilde ir pavisam vienkārša – viņiem vajadzētu pameklēt kādu informāciju un palasīt literatūru par to, kas ir ādere, kā tā rodas un cik daudz tad to patiesībā ir. Bet pats svarīgākais būtu saprast, ka ādere ir enerģētiska vienība, kas nāk no zemes dzīlēm, un ka ūdens, kas cirkulē pa trubiņām, nekādi nevar tikt pielīdzināts āderei.

Bet ja nu Jūs nevarat piekrist augšminētajam un paliekat pie siltajām grīdām tikai pirmajā stāvā, tad jūs tik un tā esat ķezā, jo vadoties pēc āderu teorijas, arī otrajā stāvā Jums no tām neizvairīties – kā zināms, tad āderu iedarbība būtu jūtama arī desmitajā stāvā, ja uz tām gulēsiet virsū.

 

3. Siltās grīdas = diskomforts!

Vel viens bieži sastopams stereotips par siltajām grīdām ir apgalvojums, ka uz tām cilvēks jūtas kā uz cepešpannas un ka veciem cilvēkiem no tām tirpst un pampst kājas.

Šeit jāatzīst, ka dažkārt tā gadās un it īpaši to izjūt jūtīgāki cilvēki. Taču mēs varam atspēkot šo sūdzību ar faktu, ka visbiežāk šajos gadījumos siltās grīdas ir nepareizi ierīkotas vai nu cilvēku nezināšanas vai neprofesionalitātes dēļ. Visbiežāk šāda veida grīdas ir ierīkotas ar virsmas temperatūru 26 – 28 grādi. Šādai temperatūrai būtu jābūt vannas istabā, lai izkāpjot no vannas būtu patīkami silta grīda. Savukārt telpās, kur ikdienā jāuzturas visvairāk, grīdas virsmu temperatūra nedrīkst pārsniegt 24 grādus. Šādu temperatūru ar ķermeni nevar sajust. Faktiski, grīdas šķitīs pat vēsas. Pie šādi ierīkotām grīdām kājas nedz pamps, nedz tirps, nedz būs jūtams diskomforts.

Un tas ir tieši tā, kā mēs ierīkojam siltās grīdas saviem klientiem.

Priekš katras privātmājas tiks inviduāli veikti aprēķini,kā arī atbilstoši piemeklēta vadības automātika.