Kaņepju siltumizolācija

  158,00EUR/m3 ar PVN

 

Kaņepju siltumizolācijas sastāvā 83-87% ir kaņepju šķiedras un apmēram 7% biko (divkomponentu šķiedras), 3-5% sodas.
Tilpummasa [kg/m3] – 30–42
Siltumvadītspēja λ [W/(m∙K)] – 0,04
Specifiskā siltuma kapacitāte c [J(kg∙K)] – 2300
Tvaika difūzijas pretestības koeficients μ – 1 – 2
Gareniskā gaisa plūsmas pretestība [kPa·s/m2] – 3
Ugunsdrošības klase – eiroklase E
Maksimālā lietošanas temperatūra – [°C] 120
Tendence uz pelējuma sēnīti – nav novērota
Ūdens uzsūkšana [kg/m2] – 4,2
Biezums [mm] – 30 līdz 220
Standarta izmēri [mm] 1200 x 625, 1200 x 580, 2400 x 1000
Nestandarta izmēri [mm] Sākot no 20 vienāda platuma paklājiem, izmēra piegriešana ar 20% uzcenojumu.
Sākot no 40 vienāda platuma paklājiem izmēra piegriešana bez uzcenojuma.

Kaņepju siltumizolācija ir lielisks alternatīvs materiāls, ko pamatā izmanto konstrukciju – logu, durvju, grīdas blīvēšanai. Siltināšanai līdzvērtīgi var izmantot arī citus beramos siltumizolācijas materiālus, piemēram, linu spaļus, kūdru, sūnas u.c.

  • Kaņepju siltumizolācijas materiāls ir pilnībā dabīgs un ekoloģisks, ražošanas procesā tam netiek pievienotas nekādas ķīmiskas vielas. Pēc ēkas pārbūves vai demontāžas, nonākot dabā, materiāls sadalās un nerada ne mazāko piesārņojumu.
  • Kaņepju siltumizolācijai ir zema siltumvadītspēja λ W/(m∙K) 0,04, tāpēc materiāls ziemā neļauj aukstumam iekļūt iekštelpās, savukārt vasarā novērš telpu uzkaršanu.
  • Kaņepju siltumizolāciju var salīdzinoši ātri un viegli iestrādāt (saimnieks to var paveikt arī paša spēkiem). Kaņepju siltumizolācijas materiāls ir elastīgs, nelīdzenumus sienā iespējams izlīdzināt bez šuvēm. Turklāt materiālam nav atgriezumu, kas ļauj siltināšanas izmaksas samazināt par apmēram 25%.
  • Kaņepju siltumizolācijas materiāls spēj uzņemt līdz pat 17% mitruma no savas tilpummasas,turklāt nezaudējot siltumizolējošās īpašības.
  • Kaņepes satur dabīgas antiseptiskas vielas, iestrādājot siltumizolācijas materiālu konstrukcijās, tas nepelēs, kā arī materiāls ir nedegošs.
  • Kaņepēm piemīt specifiska smarža, tādēļ grauzēji, piemēram, peles to negrauzīs.
  • Kaņepju siltumizolācija nodrošina arī labu skaņas izolāciju iekštelpās. Turklāt, pareizi iestrādājot ēkas konstrukcijās, materiāls ir arī ļoti llgmūžīgs – kalpos tikpat ilgi, cik pati māja.